Radca prawny

Zły pracodawca – jak sobie z nim radzić?

To jak traktujesz swoją pracę i jak spostrzegasz swój pobyt tam zależeć będzie wiele od tego jak zauważasz własnego pracodawcę. Termin pracodawca oznaczałby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli czujesz, iż masz złego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, iż pozostaniesz w tej firmie.

Lecz jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz ot tak zrezygnować bez przemyślenia opcji, które masz. Co zrobisz, kiedy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym szefem? Będzie lepiej, jeśli poznasz techniki radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto kilka pomysłów jak radzić sobie ze złym szefem.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, lecz to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami odkąd powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj dowiedzieć się, w czym leży problem.

2. Co w szczególności jest Twoim kłopotem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te pytania powinna określić kierunek działania.

3. Jeśli masz problemy ze swoim przełożonym spójrz na rzeczy, które możesz uczynić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapomnij, iż cokolwiek uczynisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

4. Jeżeli masz kłopoty np. z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego typu problemem.

5. Powinno się mieć w pamięci, że skarga przeciw konkretnej osobie winna być merytoryczna i prawdziwa. Wszystko powinno być udowodnione. Jeśli idzie o pewnie nieporozumienie nie może to być argument, by narzekać.

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane poprzez wielu ludzi. Pozostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby dać sobie radę ze złymi pracodawcami.

Reklamy